INNY FILM
reż. Brygida Frosztęga - Kmiecik
film dokumentalny, Polska, 2013, 49 min.

"Inny film"  to opowieść o niepełnosprawnych, ich wrażliwości, szukaniu swojej roli i odgrywaniu ról innych, wcielaniu się w nie. To próba zdefiniowania terapeutycznej roli filmowego przekazu i przybliżenia świata na co dzień dalekiego od naszych wyobrażeń. Świata, do którego kluczem jest wyobraźnia, a przepustką wrażliwość. Inspiracją stały się pierwsze w Polsce warsztaty filmoterapii prowadzone przez Gliwicki Klub Filmowy. Filmoterapia to warsztaty, na których kamera staje się filtrem, dzięki któremu osobom niepełnosprawnym łatwiej pokazać i zrozumieć emocje, pokonać ograniczenia i przekonując się o własnej wartości, nabrać pewności siebie.​​​​​​​
Materiał filmowy wykonany przez Brygidę Frosztęgę - Kmiecik na potrzeby zobrazowania w Wajda Studio czym się zajmujemy i dlaczego chce nas pokazać w filmie dokumentalnym. Za kamerą nieco zestresowany mąż Dariusz Kmiecik (ponoć pierwszy raz za nią stał). Właśnie wtedy Brygida zasmakowała naszego klimatu i "zakochała" się w Damianie, który potem był głównym bohaterem wraz ze swoją siostrą w jej filmie.
Film Brygidy został po raz pierwszy nieoficjalnie pokazany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym DRZWI w Gliwicach podczas uroczystej premiery "Droga do Zrozumienia" obydwa obrazy świetnie się uzupełniały. 
wywiad z Brygidą podczas 10 edycji Europejskiego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja"

Pokaz filmu dla jego bohaterów


KADRY z FILMU
INNY FILM
na festiwalach w Polsce
Premiera w TV

WAJDA STUDIO - INFORMACJA o FILMIE